all

Changing Your Mind, czyli uzdrowić umysł

Polskie tłumaczenie tytułu „Uzdrowić Umysł” dobrze oddaje przesłanie filmu „Changing Your Mind”, bardzo interesującego dokumentu pokazanego przez stację Planete. Oglądamy neuroobrazowanie mózgu pacjenta z silnym stresem pourazowym, krok po kroku osoba uwalnia się od traumy…

Przesadne zamartwianie się prowadzi czasem do zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych tzw. nerwicy natręctw. Widzimy mężczyznę, który rani swoje dłonie czyszcząc je bez końca z wyimaginowanych bakterii. Poznajemy osoby po udarze mózgu i cierpiące na schizofrenię. Ich los zdaje się być przesądzony… Jednak, zaskakująco proste ćwiczenia umysłowe poprawiają jakość życia tych ludzi. Sami naukowcy, profesorowie, doktorzy znanych uniwersytetów (Harvarda i in.), prowadzący te badania, momentami nie ukrywają pozytywnego zaskoczenia. Stwierdzają:

Jaka niewiarygodna jest plastyczność ludzkiego mózgu !

Podobnie jest z Metodą Silvy. Proste techniki mentalne pomagają w pokonywaniu wielu problemów. Poznajesz sposób – ćwiczysz – wprowadzasz zmianę. Dokładnie taki sam mechanizm jak w „Uzdrowić Umysł”. Tysiące historii absolwentów na całym świecie jest tego najlepszym przykładem. Czasem są to drobne sprawy, czasem niezwykle ważkie. Jestem przekonany, że gdyby przeprowadzić dokumentację skanowania mózgów, mielibyśmy potwierdzenie neuroplastyczności tożsame z dokumentem Planete.

Nie rozumiem więc osób, które straszą Metodą Silvy. A czegóż to ludzie nie wymyślą?!: trans, sekta, psychomanipulacja, okultyzm, diabły… Niedługo dowiemy się także, że Metoda Silvy odpowiedzialna jest za nieudane zbiory buraka cukrowego, cenę żwiru i deszcz podczas urlopu w Chorwacji.

Prowadziłem rozmowy z zastraszonymi i z zastraszającymi, zawsze, kiedy tylko mieliśmy przejść do konkretów – to samo, znaczy – cisza. Brak jakiegokolwiek merytorycznego argumentu, czy uzasadnienia. Ręce opadają.

A to właśnie efekty jakie uzyskiwali absolwenci kursów Samokontroli Umysłu Metodą Silvy skłoniły świat nauki do zweryfikowania wiedzy o potencjale ludzkiego umysłu.

Obejrzyj film Changing Your Mind, zobacz rezultaty, a potem posłuchaj tych, którzy straszą cię twoim umysłem i sieją dezinformację… Samodzielnie zweryfikuj prawdę.

Ktoś mógł przyjść na kurs Metody Silvy, ale tego nie zrobił. Mógł wreszcie rozwiązać trudny życiowy problem… Mógł zacząć radzić sobie ze stresem… Mógł zerwać z alkoholem… Mógł nie zasnąć za kierownicą i cieszyć się życiem… Mógł, ale tak się nie stało. Dlaczego? Bo został zastraszony „niebezpiecznym grzebaniem w głowie”, „ręką wsadzaną do ognia” i Bóg wie czym jeszcze… Może już dosyć tego absurdu, XXI wiek za progiem! A może nadszedł już czas, by uzdrowić najważniejszy, bo swój, umysł? Bo można. Serio, serio…

To wspaniałe i zdumiewające, co możemy osiągnąć, kiedy odkryjemy potencjał własnego umysłu i  sposoby lepszego, świadomego zarządzania nim. Zapraszam na film >>>

.

Odpowiedź

Adres e-mail nie będzie publikowany.Wymagane pola są oznaczone. *