all

Modnym być

Trzeba modnym być – nie ma wyjścia. Musisz. Inaczej się udusisz – inaczej cię uduszą. Uduszą cię wzrokiem. Jesteś niemodny, jesteś żałosny, nie liczysz się, nie ma cię. Twój kołnierzyk u koszuli jest passé od ponad pół roku! Egzystujesz jako obiekt podśmiechujek i plotek. Zapomnij o poważnym traktowaniu, przywyknij do litościwych uśmieszków.

Co powinno być modne? Przyjrzyjmy się:

  • włosy, brwi, oczy, usta, policzki, skronie, nos, szyja, ramiona, barki, łokcie, przedramiona, nadgarstki, palce, paznokcie, dekolt, plecy… itd. aż do ziemi
  • wszystko to, co możesz w tych miejscach nałożyć, naciągnąć, posmarować, przykleić, pomalować, przyczepić, wydziargać, przykręcić, zahaczyć…
  • różne ozdobniki, jak np. żywy chrabąszcz na złotym łańcuszku, albo dziura w spodniach…
  • sam sposób noszenia się, chód, gesty, zaciąganie się i puszczanie dymu, wyrażanie się
  • gadżety, nowe gadżety, coraz bardziej nowe gadżety
  • błyszczyk, but, smartfon, auto, chata, miasto, region, kraj, kontynent, planeta, gwiazdozbiór…

Można oszaleć, można zgłupieć. I tak się dzieje. I o to właśnie chodzi.

Masz ulec, wpaść w amok, zbzikować. Wydawać peniądze, wydawać pieniądze, wydawać. Szybko, dużo, bez końca. I bez refleksji.

Uwaga nowość! – Jeszcze nie masz? – Musisz to mieć! Sukienka z poprzedniej kolekcji jest już niemodna – do kosza. Nieważne, że tylko dwa razy noszona – to i tak o raz za dużo. Albo kupujesz nową, albo wypadasz z gry.

Dzieci z mniej zamożnych rodzin wstydzą się, że są niemodne, popadają w kompleksy, czują się mniej wartościowe, gorsze, nieszczęśliwe. W życiu dorosłym nie jest inaczej.

Musisz być modna/ modny – jakże dajemy sobą manipulować…

Ktoś ci każe, ktoś decyduje o tobie. Musisz być czujna/czujny – musisz być na bieżąco. Zaraz się dowiesz co masz kupić, nosić, jak wyglądać, jak masz żyć, co masz myśleć…

Modne ma być wszystko! Wszystko, z wyjątkiem jednego – umysłu. Umysł ma pozostać niemodny. Ale tylko ta jedna rzecz. Taki drobiazg. Umysł ma pozostać w zapomnieniu. Po co ci umysł skoro i tak inni myślą za ciebie. Wyłącz umysł. Myślenie jest niepotrzebne. Myślenie męczy. Kiedy myślisz za dużo, to tylko wymyślasz problemy. Przestań więc interesować się umysłem. Na wszystko jest pigułka. Ostatnio modna pigułka, to…

Czas się obudzić. Czas zauważyć swój własny umysł. Narzędzie o olbrzymiej mocy. Narzędzie poznawania świata, poznawania siebie. Ogłaszam “Czas na umysł”! Weź umysł w swoje ręce. Bądź kreatorem swojej subiektywnej mody – twojego własnego stylu życia.

Czas na umysł. Ubierz umysł w piękne myśli.

Bądź modny – ubierz się w Piękny Umysł. Ty decyduj co dla ciebie jest dobre, wartościowe, piękne. Wszystko to, co nosisz w sobie. Wszystko to, czego źródłem jesteś, co dajesz innym.  To, jak radzisz sobie z rozwiązywaniem trudności jakie stawia ci życie. To sens jaki nadajesz swojemu Być.

Osoby, które kończą kurs samodoskonalenia umysłu Metodą Silvy są zdumione, że tylu ich bliskich, znajomych w ogóle nie interesuje się własnym umysłem. Że tak wiele osób w ogóle nie widzi potrzeby zadbania o swój umysł. Ciężko zarobione pieniądze wydają na dyktowane przez modę i celebrytów ciuchy i gadżety.

Ogłupiamy się gromadząc kolejne modne rzeczy, które i tak za chwilę są już niemodne. Stajemy się ich niewolnikami. “Przedmioty osiodłały człowieka i jadą na nim” – powiedział Ralph Waldo Emerson.

Nasze mózgi stają się bezwolnymi odbiornikami marketingowo wykreowanych potrzeb. Zaśmiecamy swoje umysły toksycznymi informacjami. Nasze serca karłowacieją. Nasze dusze cierpią.

Zrobiło się poważnie. Tak. Oczyszczanie głowy z mentalnych wirusów, to poważna sprawa.

Nikt za ciebie nie weźmie twojego życia w swoje ręce.
Nikt nie weźmie odpowiedzialności za twoje życie.
Nikt nie przeżyje twojego życia za ciebie.
Tylko ty.

Teraz jest ten czas. Czas na umysł. Moda na Wolny Piękny Umysł.

Twój.

Odpowiedź

Adres e-mail nie będzie publikowany.Wymagane pola są oznaczone. *