all

Wolny Piękny Umysł

Umysł jest narzędziem poznawania świata. To najsilniejsze narzędzie jakim obdarzył nas Stwórca. Umysł wyposażony jest w szerokopasmowy interfejs do utrzymywania nieustającej z Nim łączności. Umysł, to nasza wolność. Masz absolutną wolność wyboru, wyboru swojej reakcji na dany bodziec. Masz wolną wolę. Jak korzystamy z tego narzędzia? Przede wszystkim, czy na pewno wiemy jak z niego korzystać? Niestety nie dostaliśmy instrukcji obsługi umysłu w pakiecie z nim samym. Rodzic dał dziecku fantastyczną zabawkę, ale dziecko nie ma zielonego pojęcia jak się do tej zabawki dobrać. Musi kombinować. Zatem kombinujemy, drogą prób i błędów poznajemy zasady działania umysłu.

Niestety, często te doświadczenia są bolesne i niestety, często nic nie robimy, by odkryć dlaczego właśnie tak się dzieje i jak to zmienić. Dlaczego kolejny mój związek znowu rozpada się po paru miesiącach? Dlaczego w naszej rodzinie są ciągłe konflikty? Dlaczego podjąłem kolejną złą decyzję? Dlaczego mam więcej porażek niż sukcesów? Dlaczego co rusz choruję?… Jesteśmy zagubieni, nie mamy pojęcia jak świadomie kierować umysłem. Dlaczego? Ponieważ nie interesujemy się nim, boimy się go, nie rozumiemy własnego umysłu. Im słabiej rozumiemy umysł, tym więcej cierpienia i niezadowolenia w naszym życiu. Jeśli ktoś wie jak ułożyć kostkę Rubika, wystarczy mu na to kilkadziesiąt sekund, jeśli nie wie, może mu zabraknąć życia. Będzie zły, sfrustrowany, popadnie w depresję. Przestanie wierzyć, że to możliwe.

Czas na umysł. Ubierz umysł w piękne myśli. Bądź modny – ubierz się w Piękny Umysł.

– Tak pisałem 1,5 roku temu, tak uważam nadal i nadal będę zwracał Twoją uwagę na Twój umysł. Bo umysł w dalszym ciągu jest niemodny. Powiem więcej, jego obecność i znaczenie są ignorowane. Wielcy tego świata nie są zainteresowani promowaniem potencjału i zdolności ludzkiego umysłu. Tu ocieramy się o spiskową teorię dziejów – i dobrze, użyj swojego umysłu, by to zweryfikować.

Ja więc dalej promuję umysł i sugeruję by ubierać go w piękne myśli. Twój umysł jest narzędziem przeznaczonym do konstruowania twojej rzeczywistości. Twoja każda, najmniejsza nawet myśl, uruchamia odpowiedni fragment Twojej rzeczywistości. Dlaczego Twoja rzeczywistość nie miałaby być piękna? Widzę, jak często takie podejście bywa szokujące. – Jak to?, że niby wszystko zależy tylko i wyłącznie ode mnie? Od moich myśli? To niemożliwe, to absurdalne. – Oczywiście, niemożliwe i absurdalne – powtarza po Tobie umysł jak echo tworząc dla Ciebie dowody „niemożliwości” i „absurdalności”.

Twoja rzeczywistość udowadnia, że zawsze masz rację.

Jeśli w coś wierzysz, to Twój umysł robi wszystko, by utwierdzać Cię w Twoim przekonaniu. Do dzisiaj nie możemy uwierzyć, że wiara czyni cuda i przenosi góry. Czy może o takiej mocy Twojego umysłu dawno temu mówił Twój Mistrz? No tak, ale akurat w tej kwestii nie za bardzo mu wierzysz, co?

Im silniejsza wiara w coś, tym szybsza zmiana. Zatem, jeśli już doświadczyłeś ciemnej strony życia i chcesz to zmienić – zmień myśli. Tylko tyle i aż tyle. Przyjrzyj się naturze. Natura jest naturalnie piękna. Naturą umysłu jest Piękno. To, co negatywne jest destruktywne – niszczy i rujnuje. To, co pozytywne jest konstruktywne – buduje i rozwija. Prosta zasada. Zasada, która mówi, że negatywne myśli nie stworzą pozytywnej rzeczywistości i odwrotnie. Już wielki czas na piękno, harmonię i prostotę w życiu każdego z nas, taką oto modę proponuję.

W jakie myśli ubierzesz swój umysł, taki staje się Twój Świat.

Masz wolność wyboru własnych myśli.

Masz piękny, wolny umysł.

Jak z niego korzystasz?…

 

Odpowiedź

Adres e-mail nie będzie publikowany.Wymagane pola są oznaczone. *