zapisz się na kurs:

Polskie tłumaczenie tytułu „Uzdrowić Umysł” dobrze oddaje przesłanie filmu „Changing Your Mind” – dosłownie: 'zmieniasz zdanie’, interesującego dokumentu pokazanego przez stację Planete. Oglądamy neuroobrazowanie mózgu pacjenta z silnym stresem pourazowym, krok po kroku osoba uwalnia się od traumy…

Przesadne zamartwianie się prowadzi czasem do zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych tzw. nerwicy natręctw. Widzimy mężczyznę, który rani swoje dłonie czyszcząc je bez końca z wyimaginowanych bakterii. Poznajemy osoby po udarze mózgu i cierpiące na schizofrenię. Ich los zdaje się być przesądzony. Jednak, zaskakująco proste ćwiczenia umysłowe poprawiają jakość życia tych ludzi. Sami naukowcy, profesorowie, doktorzy znanych uniwersytetów (Harvarda i in.), prowadzący te badania, momentami nie ukrywają podekscytowania i pozytywnego zaskoczenia. Stwierdzają:

Jaka niewiarygodna jest plastyczność ludzkiego mózgu!

Podobnie jest z Metodą Silvy. Proste techniki mentalne pomagają w pokonywaniu wielu problemów. Poznajesz sposób – ćwiczysz – wprowadzasz zmianę. Dokładnie taki sam mechanizm jak w „Uzdrowić Umysł”. Tysiące historii absolwentów na całym świecie jest tego najlepszym przykładem. Czasem są to drobne sprawy, czasem niezwykle ważkie. Jestem przekonany, że gdyby przeprowadzić dokumentację skanowania mózgów, mielibyśmy potwierdzenie neuroplastyczności tożsame z dokumentem Planete.

Efekty jakie uzyskiwali absolwenci kursów Samokontroli Umysłu Metodą Silvy skłoniły świat nauki do zweryfikowania wiedzy o potencjale ludzkiego umysłu.

Obejrzyj film Changing Your Mind, zachęcam. To wspaniałe i zdumiewające, co możemy osiągnąć, kiedy odkryjemy potencjał własnego umysłu i  sposoby lepszego, świadomego zarządzania nim.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.